Przekonaj Klientów do

wartości swojego doradztwa

 • 1. Określ poziom ryzyka inwestycyjnego klienta

  Ryzykometr stworzony przez Capital Lab pozwoli zapoznać Ci się z potrzebami Twojego Klienta oraz jego sytuacją osobistą tak, aby stworzyć portfel inwestycyjny odpowiadający jego potrzebom oraz tolerancji ryzyka.

 • 2. Zaproponuj instrumenty finansowe do portfela klienta

  Ryzykometr wskaże jakie instrumenty finansowe i w jakich proporcjach powinien posiadać w swoim portfelu Twój Klient. Nasze wyliczenia pokazują, że sugerowane portfele zaspokajają potrzeby finansowe Klienta przy 95% poziomie ufności.

 • 3. Wskaż błędy inwestycyjne popełnione przez klienta

  Większość osob decyduje się na inwestycje niedopasowane do poziomu akceptowanego przez siebie ryzyka. Wskaż im ich błędy i zaproponuj zmiany zyskując ich zaufanie. W ten sposób możesz poszerzyć bazę swoich klientów.

Określ poziom ryzyka inwestycyjnego Klienta

Odpowiednio dobrana strategia inwestycyjna jest podstawą efektywnej inwestycji. Nie każdy ma predyspozycje i możliwości do ponoszenia wysokiego ryzyka. Dlatego ważne jest, aby poziom ryzyka, który bierze na siebie Twój Klient dostosowany był do jego preferencji i możliwości.

Nasz Ryzykometr przeprowadzi Klienta przez serię pytań, które pomogą Tobie zidentyfikować jego akceptowalny poziom ryzyka. Klient nie tylko zobaczy, ale również jest świadomy ryzyka związanego z jego inwestycją. W ten sposób pozyskujesz wiernych i zadowolonych Klientów.

Ryzykometr jest zgodny z obowiązującymi regulacjami MIFID, które wymagają od doradcy zapoznania Klienta z branym na siebie ryzykiem inwestycyjnym.

Dla Biznesu
Wskaż błędy inwestycyjne popełnione przez Klienta

Przy wyborze rozwiązań inwestycyjnych często kierujemy się reklamą i opiniami znajomych, nie zaś poziomem ryzyka danego instrumentu. Większość osób inwestuje w rozwiązania, których poziom ryzyka znacząco odbiega od poziomu dla nich akceptowalnego.

Pieniądze lokujemy w produkty o niskim poziomie ryzyka, mimo, że mamy predyspozycje, aby inwestować mniej zachowawczo. I na odwrót – inwestujemy w produkty obarczone dużym ryzykiem i wycofujemy się przy pierwszych spadkach na giełdach. Ryzykometr wskaże i wytłumaczy Twoim Klientom jak i dlaczego powinni dostosować swoją strategię.

Ryzykometr wskaże i wytłumaczy Twoim Klientom jak i dlaczego powinni dostosować swoją strategię.

Dla Biznesu
Stwórz odpowiedni portfel inwestycyjny dla Klienta

Ryzykometr nie tylko diagnozuje poziom ryzyka Klienta, ale także przedstawia strategię inwestycyjną dopasowaną do jego potrzeb.

Proporcje poszczególnych instrumentów zostały dobrane w taki sposób, aby odzwierciedlały one poziom ryzyka akceptowany przez Klienta, a przy tym maksymalizowały jego zysk. Dobór instrumentów do każdej strategii inwestycyjnej jest zautomatyzowany, a wynik prezentowany jest w sposób przystępny dla Klienta. Każda strategia oparta została o dane historyczne oraz symulowane prognozy – Ty możesz skupić się na budowaniu relacji.

Ryzykometr możemy dostosować do Twoich potrzeb. Daj nam znać – stworzymy strategie oparte o produkty dostępne w Twojej ofercie!

Dla Biznesu
Zalety naszego zautomatyzowanego ryzykometru inwestycyjnego
 • Pozwala uświadomić Klientowi, poziom akceptowalnego ryzyka inwestycyjnego – dostosowany do zmieniających się wymogów regulacyjnych (np. MIFID), co minimalizuje ryzyko pozwów sądowych od Klientów;
 • pozwala uwzględnić zmieniające się predyspozycje Klienta oraz dokonać odpowiedni rebalancing portfela;
 • pozwala na lepsze dopasowanie portfela inwestycyjnego Klienta, co zwiększa jego zadowolenie, a tym samym minimalizuje ryzyko jego irracjonalnych zachowań;
 • minimalizuje ryzyko złych decyzji podjętych w imieniu Klienta;
 • zwiększa zaufanie do doradcy oraz powala na utrzymanie długotrwałych relacji;
 • zwiększa przewagę konkurencyjną na rynku doradczym.
Dla Biznesu
Dla Biznesu
Dla Biznesu
Dla Biznesu
Capital Lab

Zdobądź Klientów dzięki

wiarygodnemu doradztwu

Informacje

Polityka Prywatności

Regulamin

Twoje bezpieczeństwo jest priorytetem.

Adres

Al. Ks. J. Poniatowskiego 1

03-901 Warszawa

Znajdziesz nas tutaj.

Kontakt

Email:

kontakt@capitallab.pl

Nasz zespól ekspertów odpowie na pytania.

Pamiętaj: wszystkie inwestycje na rynku kapitałowym wiążą się z ryzykiem i nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego.

Dla Biznesu

©2017 All Rights Reserved.