Przekonaj Klientów do

wartości swojego doradztwa

 • 1. Określ poziom ryzyka inwestycyjnego klienta

  Ryzykometr stworzony przez Capital Lab pozwoli zapoznać Ci się z potrzebami Twojego Klienta oraz jego sytuacją osobistą tak, aby stworzyć portfel inwestycyjny odpowiadający jego potrzebom oraz tolerancji ryzyka.

 • 2. Zaproponuj instrumenty finansowe do portfela klienta

  Ryzykometr wskaże jakie instrumenty finansowe i w jakich proporcjach powinien posiadać w swoim portfelu Twój Klient. Nasze wyliczenia pokazują, że sugerowane portfele zaspokajają potrzeby finansowe Klienta przy 95% poziomie ufności.

 • 3. Wskaż błędy inwestycyjne popełnione przez klienta

  Większość osob decyduje się na inwestycje niedopasowane do poziomu akceptowanego przez siebie ryzyka. Wskaż im ich błędy i zaproponuj zmiany zyskując ich zaufanie. W ten sposób możesz poszerzyć bazę swoich klientów.

Określ poziom ryzyka inwestycyjnego Klienta

Odpowiednio dobrana strategia inwestycyjna jest podstawą efektywnej inwestycji. Nie każdy ma predyspozycje i możliwości do ponoszenia wysokiego ryzyka. Dlatego ważne jest, aby poziom ryzyka, który bierze na siebie Twój Klient dostosowany był do jego preferencji i możliwości.

Nasz Ryzykometr przeprowadzi Klienta przez serię pytań, które pomogą Tobie zidentyfikować jego akceptowalny poziom ryzyka. Klient nie tylko zobaczy, ale również jest świadomy ryzyka związanego z jego inwestycją. W ten sposób pozyskujesz wiernych i zadowolonych Klientów.

Ryzykometr jest zgodny z obowiązującymi regulacjami MIFID, które wymagają od doradcy zapoznania Klienta z branym na siebie ryzykiem inwestycyjnym.

opt.portfel1
Wskaż błędy inwestycyjne popełnione przez Klienta

Przy wyborze rozwiązań inwestycyjnych często kierujemy się reklamą i opiniami znajomych, nie zaś poziomem ryzyka danego instrumentu. Większość osób inwestuje w rozwiązania, których poziom ryzyka znacząco odbiega od poziomu dla nich akceptowalnego.

Pieniądze lokujemy w produkty o niskim poziomie ryzyka, mimo, że mamy predyspozycje, aby inwestować mniej zachowawczo. I na odwrót – inwestujemy w produkty obarczone dużym ryzykiem i wycofujemy się przy pierwszych spadkach na giełdach. Ryzykometr wskaże i wytłumaczy Twoim Klientom jak i dlaczego powinni dostosować swoją strategię.

Ryzykometr wskaże i wytłumaczy Twoim Klientom jak i dlaczego powinni dostosować swoją strategię.

opt.ipad2_
Stwórz odpowiedni portfel inwestycyjny dla Klienta

Ryzykometr nie tylko diagnozuje poziom ryzyka Klienta, ale także przedstawia strategię inwestycyjną dopasowaną do jego potrzeb.

Proporcje poszczególnych instrumentów zostały dobrane w taki sposób, aby odzwierciedlały one poziom ryzyka akceptowany przez Klienta, a przy tym maksymalizowały jego zysk. Dobór instrumentów do każdej strategii inwestycyjnej jest zautomatyzowany, a wynik prezentowany jest w sposób przystępny dla Klienta. Każda strategia oparta została o dane historyczne oraz symulowane prognozy – Ty możesz skupić się na budowaniu relacji.

Ryzykometr możemy dostosować do Twoich potrzeb. Daj nam znać – stworzymy strategie oparte o produkty dostępne w Twojej ofercie!

opt.tablica
Zalety naszego zautomatyzowanego ryzykometru inwestycyjnego
 • Pozwala uświadomić Klientowi, poziom akceptowalnego ryzyka inwestycyjnego – dostosowany do zmieniających się wymogów regulacyjnych (np. MIFID), co minimalizuje ryzyko pozwów sądowych od Klientów;
 • pozwala uwzględnić zmieniające się predyspozycje Klienta oraz dokonać odpowiedni rebalancing portfela;
 • pozwala na lepsze dopasowanie portfela inwestycyjnego Klienta, co zwiększa jego zadowolenie, a tym samym minimalizuje ryzyko jego irracjonalnych zachowań;
 • minimalizuje ryzyko złych decyzji podjętych w imieniu Klienta;
 • zwiększa zaufanie do doradcy oraz powala na utrzymanie długotrwałych relacji;
 • zwiększa przewagę konkurencyjną na rynku doradczym.
opt.konserwatywna
opt.zbilansowana
opt.agresywna
opt.bardzoagresywna
Capital Lab

Zdobądź Klientów dzięki

wiarygodnemu doradztwu

Informacje

Polityka Prywatności

Regulamin

Twoje bezpieczeństwo jest priorytetem.

Adres

Al. Ks. J. Poniatowskiego 1

03-901 Warszawa

Znajdziesz nas tutaj.

Kontakt

Email:

kontakt@capitallab.pl

Nasz zespól ekspertów odpowie na pytania.

Pamiętaj: wszystkie inwestycje na rynku kapitałowym wiążą się z ryzykiem i nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego.

opt.cl_logo_poweredby

©2017 All Rights Reserved. 

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas, a my odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe.

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt